Home | News | Live Commentary | Results | Video | Photos | Tour Route
Competitors | Sponsors | News Archive | Results Archive | Facebook

  First Name Last Name Club/Team Category
1 Dylan Kennett Subway Pro Cycling U19 Men
2 Matthew Zenovich Cycling Southland U19 Men
3 Sam Friend AAPL-MICO Pegasus U19 Men
4 Luke Wieblitz AAPL-MICO Tinwald U19 Men
5 Joshua Haggerty Cycling Southland U19 Men
6 Chad Elliston Counties Manukau Cycling U19 Men
7 Liam Aitcheson Central Otago Wakatipu U19 Men
8 Grayson Napier Tasman Wheelers U19 Men
9 George Blackie Central Otago Wakatipu U19 Men
10 Max Beckert AAPL-MICO Pegasus U19 Men
11 Boris Clark Te Awamutu Sports Cycling U19 Men
12 William Findlay Pegasus U19 Men
13 Alex Beedie Racing Kangaroos U19 Men
14 Matthew Black Tasman Wheelers U19 Men
15 Brodie Catterick Cuddon Cycling Marlborough U19 Men
16 Peter Crampton Cuddon Cycling Marlborough U19 Men
17 Alistair Green Cycling Southland U19 Men
18 Logan Griffin Counties Manukau Cycling U19 Men
19 Guy Hirst Counties Manukau Cycling U19 Men
20 Alex Hooper Tinwald Cycling Club U19 Men
21 Connor Johnson PNP U19 Men
22 Oliver Marshall AAPL-MICO U19 Men
23 Tjalve Mollison-Sjoberg Hokitika Cycling Club U19 Men
24 Daniel Neumann Pegasus U19 Men
25 Dylan Newbery Fraser Coast Cycling U19 Men
26 Braden O'hehir-Fleming Balmoral Cycling U19 Men
27 Jordan Payne Mudgee CC U19 Men
28 Mitchell Podmore Pegasus U19 Men
29 Ollie Redmond Pegasus U19 Men
30 Tayler Reed AAPL-MICO U19 Men
31 Daniel Shepherd PNP U19 Men
32 Jack Sowry Masterton U19 Men
33 Ayden Toovey Mudgee CC U19 Men
34 Andrew Ward AAPL-MICO Tinwald U19 Men
35 Matthew Webb-Smith PNP U19 Men
36 Ben Wortelboer Pegasus U19 Men
37 Jack Ruhle Hitt Racing U19 Men
38 Tayla Harrison Subway Pro Cycling U19 Men
39 Georgia Timpany Cycling Southland U19 Women
40 Racquel Sheath North Harbour Cycling U19 Women
41 Emily Wood Pegasus U19 Women
42 Alice Hay Pegasus U19 Women
43 Alice Riddell Marsden Wheelers U19 Women
44 Lauren Hobson North Harbour Cycling U19 Women
45 Jen Muhl Cycling Southland U19 Women
46 Alice Bennett Pegasus U19 Women
47 Cassie Cameron Wanganui U19 Women
48 Maddi Campbell Pegasus U19 Women
49 Kelsi Eccles Bike Manawatu U19 Women
50 Mary Gray Cycling Otago U19 Women
51 Angela Smith Racing Kangaroos U19 Women
52 Olivia Spaans Hamilton City Cycling U19 Women
55 Jack Edwards Penrith Cycling U17 Boys
56 James Thompson Brisbane Cycling Racing Institute U17 Boys
57 Cameron Ford Tasman Wheelers U17 Boys
58 Regan Gough Cycling CHB U17 Boys
59 Nicholas Kergozou De La Boess Cycling Southland U17 Boys
60 Nicholas Costello Racing Kangaroos U17 Boys
61 Sean Grimes Gold Coast Cats U17 Boys
62 Samuel Jenner Racing Kangaroos U17 Boys
63 Michael Storer Midland Cycle Club U17 Boys
64 Corbin Mason-Smith Cycling CHB U17 Boys
65 Lachlan McGregor Cycling Otago U17 Boys
66 Jed McDermott PNP U17 Boys
67 Nick Allan Pegasus U17 Boys
68 Joe Archer Cycling Southland U17 Boys
69 Declan Baker New South Wales U17 Boys
70 Zac Blakely PNP U17 Boys
71 Adam Bull Pegasus U17 Boys
72 Lewis Chapman New South Wales U17 Boys
73 Ryan Christensen Hamilton City Cycling U17 Boys
74 Josh Connor Tinwald Cycling Club U17 Boys
75 Sam Cox Racing Kangaroos U17 Boys
76 Jeremy Crawford Marsden Wheelers U17 Boys
77 Sam Cullimore Tinwald Cycling Club U17 Boys
78 James Denholm Bike Manawatu U17 Boys
79 Daniel Fitter Sunshine Coast Cycling U17 Boys
80 Keagan Girdlestone Pegasus U17 Boys
81 Jacob Jones Racing Kangaroos U17 Boys
82 Tim Lund Auckland Central Cycling U17 Boys
83 Liam Magennis New South Wales U17 Boys
84 Riley Maule Gold Coast Cats U17 Boys
85 Luke Mudgway Cycling CHB U17 Boys
86 Anton O'Connell Cycling Southland U17 Boys
87 Nick Reddish Hamilton City Cycling U17 Boys
88 Liam Seeley Marsden Wheelers U17 Boys
89 Reon Sheath Auckland Central Cycling U17 Boys
90 Benjamin Sorenson Cycling Timaru U17 Boys
91 Logan Spaans Hamilton City Cycling U17 Boys
92 Ellis Tagg Counties Manukau Cycling U17 Boys
93 Josh Van den Arend Cycling Southland U17 Boys
94 Brendan Whalley Tinwald Cycling Club U17 Boys
95 Richard Young Marsden Wheelers U17 Boys
96 Oliver Young Auckland Central Cycling U17 Boys
97 Connor Stead Pegasus U17 Boys
99 Kate Stewart Bike Manawatu U17 Girls
100 Samantha Croft North Harbour Cycling U17 Girls
101 Phoebe Treseder Cycling CHB U17 Girls
102 Georgia Vessey Central Otago Wakatipu U17 Girls
103 Laura Heywood Cycling Southland U17 Girls
104 Maggie Allan Hamilton City Cycling U17 Girls
105 Lara Batkin New South Wales U17 Girls
106 Madison Farrant Hamilton City Cycling U17 Girls
107 Emma Bilston Racing Kangaroos U17 Girls
108 Brooke Brazier Cycling Southland U17 Girls
109 Hollee Simons New South Wales U17 Girls
110 Makayla Smith Cycling Southland U17 Girls
111 Olivia Podmore Pegasus U17 Girls
112 Eden Ronald Pegasus U17 Girls
113 Sabine Keenan Pegasus U17 Girls
114 Lydia Rippon North Harbour Cycling U17 Girls
115 Loren Morse Hamilton Cycling Club U17 Girls
116 Holly White Auckland Central Cycling U17 Girls
117 Brigitte Allan Hamilton City Cycling U17 Girls
118 Bryony Botha North Harbour Cycling U17 Girls
119 Georgia Catterick Cuddon Cycling Marlborough U17 Girls
120 Maxyna Cottam Stratford Cycling Club U17 Girls
121 Holly Edmondston Pegasus U17 Girls
122 Charlotte Hand Pegasus U17 Girls
123 Brooke Hudson Huxster U17 Girls
124 Tayla Hunt New South Wales U17 Girls
125 Tessa Jenkins Pegasus U17 Girls
126 Ione Johnson PNP U17 Girls
127 Jessica Kikstra Pegasus U17 Girls
128 Sophie McMurdo Cycling Southland U17 Girls
129 Ffion Muhl Cycling Southland U17 Girls
130 Ruby Perry Bike Manawatu U17 Girls
131 Laura Pidcock Pegasus U17 Girls
132 Emma Porritt Te Awamutu U17 Girls
133 Jessica Pratt Balmoral Cycling Club U17 Girls
134 Sophie Pulford Morrinsville Wheelers U17 Girls
135 Louise Savage Marsden Wheelers U17 Girls
136 Frances Smith Tinwald Cycling Club U17 Girls
137 Kate Wilson Cycling Southland U17 Girls
140 Hayden Strong Cycling Southland U15 Boys
141 Campbell Stewart Bike Manawatu U15 Boys
142 Hamish Beadle Cycling Southland U15 Boys
143 Joshua Smith Pegasus U15 Boys
144 Nicholas Edwards Penrith Cycling Club U15 Boys
145 Noah Mason-Smith Cycling CHB U15 Boys
146 Hamish Burke Racing Kangaroos U15 Boys
147 Joshua Carpenter Cycling Southland U15 Boys
148 Chris Denholm Bike Manawatu U15 Boys
149 Carne Groube Bike Manawatu U15 Boys
150 Luke Holden Cycling Southland U15 Boys
151 Caleb Hope Cycling Southland U15 Boys
152 Laurence Kerby Auckland Central Cycling U15 Boys
153 Hamish McHugh-Smith Central Otago Wakatipu U15 Boys
154 Matthew Nunn Cycling Southland U15 Boys
155 Tom Sexton Cycling Southland U15 Boys
156 Brayden Stephens Cycling Southland U15 Boys
157 Will Sutherland Cycling Southland U15 Boys
158 Sam Thorpe-Loversuch Ramblers Cycling Club U15 Boys
159 Joshua Toovey Mudgee Cycling Club U15 Boys
162 Tori Saunders Racing Kangaroos U15 Girls
163 Phoebe McCaughan Pegasus U15 Girls
164 Tahlay Christie Midland Cycling Club U15 Girls
165 Kate Ward Pegasus U15 Girls
166 Holly Blakely PNP U15 Girls
167 Lakein Cottam Stratford Cycling Club U15 Girls
168 Emma Cumming Cycling Southland U15 Girls
169 Natasha Dickison Pegasus U15 Girls
170 Aly Doherty Cycling Southland U15 Girls
171 Laura Jones Racing Kangaroos U15 Girls
172 Michaela Kerr Cycling Nelson U15 Girls
173 Tori Makin Wagga Wagga U15 Girls
174 Alexandra Porritt Te Awamutu U15 Girls
175 Beth Rees Wagga Wagga U15 Girls
176 Jessie Saunders Racing Kangaroos U15 Girls
177 Nicole Shields Cycling Southland U15 Girls
178 Isabella Smith Tinwald Cycling Club U15 Girls
181 Corbin Strong Cycling Southland U13 Boys
182 Bailey Ford Cycling Nelson U13 Boys
183 Ronan Ferguson Cycling Southland U13 Boys
184 Bryden Cottam Stratford Cycling Club U13 Boys
185 Hunter Gough Cycling Southland U13 Boys
186 Hamish Keast Cycling Southland U13 Boys
187 Nico McMurdo Cycling Southland U13 Boys
188 Josh Miller Cycling Southland U13 Boys
189 Taz O'Connell Cycling Southland U13 Boys
190 Jared Pidcock Pegasus U13 Boys
191 Matthew Prince Cycling Southland U13 Boys
192 Ryan Shields Cycling Southland U13 Boys
193 Flynn Sinclair Cycling Southland U13 Boys
194 Henry Smith Tinwald Cycling Club U13 Boys
195 Harvey Spaans Hamilton City Cycling U13 Boys
196 Bradley Whalley Tinwald Cycling Club U13 Boys
197 Jordyn Whyte Cycling Southland U13 Boys
200 Madeleine Gough Cycling Southland U13 Girls
201 Ella Blakely PNP U13 Girls
202 Tara Keenan Pegasus U13 Girls
203 Britney Kerr Cycling Nelson U13 Girls
© Copyright 2017 Cycling Southland. All rights reserved.
Powered by Flatout CMS